Kopenhag’da Atlasglobal alarmı

13.11.2017Danimarka polisi, Kopenhag'dan İstanbul’a sefer yapacak Atlasglobal uçağı için güvenlik tehditi aldıklarını açıkladı. 

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'daki havalimanı yetkilileri Atlasglobal'in Avrupa uçaklarının tümüne yönelik bir tehdit konusunda polisin bilgilendirmesinin ardından havalimanındaki 9 giriş kapısını kapadıklarını açıkladı.

Kopenhag polisi ise havalimanında şüpheli bir olayı soruşturduklarını açıkladı.

Kopenhag Havalimanı sözcüsü de olayın soruşturulduğunu belirterek polisin bir uçağı havalanmaktan alıkoyduğunu söyledi. Haberin ardından sektör hisselerinde satışlar hızlanırken, Pegasus yüzde 5.31, THY yüzde 3.4 düşüşle hareket ediyor.

Atlasglobal’den açıklama

Atlasglobal, Kopenhag'daki uçuş operasyonlarının rutin seyrine döndüğünü bildirdi.

Şirket açıklamasına göre, bugün Kopenhag Havalimanı’nda Atlasglobal’e ait uçuşlarla ilgili olarak, Atlasglobal'e ulaşan bir ihbar üzerine emniyet birimleri ile irtibata geçildiği belirtildi.

Açıklamada, "Gerekli güvenlik önlemleri alınmış olup, emniyet birimlerinin incelemeleri tamamlanmıştır. Herhangi bir olumsuzluğa rastlanmamıştır. Kopenhag'daki uçuş operasyonlarımızın rutin seyrine döndüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız." ifadeleri kullanıldı.