Sivrihisar'da havacılık coşkusu

16.09.2017Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi, Necati Artan Tesisleri’nde iki gün sürecek Sivrihisar Hava Gösterileri coşkulu bir şekilde başladı. 

Halka açık, girişin ücretsiz olduğu gösteriler Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak ve SHGM Genel Müdür Vekili Bahri Kesici'nin de katıldığı saygı duruşu arından da istiklal marşıyla start aldı.

Vali Çakacak Eskişehir'de böyle bir organizasyon gerçekleştirildiği için mutluluk duyduğunu belirtirken, iki gün boyunda Sivrihisar'da bir havacılık şölenin yaşanacağını belirtti.

Tören paraşütçülerin atlayışının ardından pistte gerçekleştirilen küçükler-büyükler bisiklet yarışıyla devam ederken, ardından Aviat Husky uçağıyla pilot Bob Pooler'ın gösterisiyle sürdü.

Sivrihisar'daki sıcak havaya rağmen katılımın oldukça yüksek olduğu gözlenirken, ATAK helikopteriyle TAI standı ve SOLO TÜRK tırı fuar alanının en ilgi çekici yerleri oldu.

Air show TAI'nin R44 Helikopterinin ve arından Ali İsmet Öztürk'ün gösteri uçuşuyla devam ederken, saatler ilerledikçe katılımın daha da arttığı görülüyor.

İşte AirTürkHaber'in objektifinden Sivrihisar Air Show'da ilk gün:

TAI'nin ATAK helikopteri ve R44 helikopteri ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Sivrihisar havacılık gösterilerinin ilgi odağı ise Solo Türk'ün mobil satış mağazası St-Store oldu. Vatandaşlar Solo Türk malzemelerini almak için kuyruk oluşturdu.

27-30 Eylül 2018'de İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bu yıl 12'ncisi düzenlenecek olan İstanbul Airshow, havacılık şenliğinde açtığı standta ziyaretçilere katılımla ilgili soruları cevaplarken detaylı bilgi paylaşımında bulunuyor. 

Ege Buğra Özen-AirTürkHaber/Sivrihisar