AHL'de hayat böyle normale dönüyor

29.06.2016Atatürk Havalimanı’nda dün gece yaşanan canlı bomba saldırıları sonrasında bugün hayat yavaş yavaş normale dönüyor.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar geliş katında terminal ve terminal dışında yapılan bombalı saldırılar sonucunda hasarın olduğu göze çarparken, TAV Havalimanları ekibi bu noktalarada çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor.

Dün gece yapılan bombalı saldırıların 3 ayrı noktada gerçekleştiği görülürken, bir canlı bombanın dış hatlar geliş bölümünde yolcu karşılama noktasında bombayı patlattığı, diğerinin ise patlama yerine hemen 50-60 metre uzaklıkta terminal dışında üzerindeki düzeneği patlattığı anlaşılıyor.

Ayrıca terminalin dışında patlamanın olduğu alanın karşı otopark bölümündeki camlarda da kurşun izleri olduğu göze çarpıyor.

Bir diğer patlama ise dış hatlar terminali gidiş katında H kontuarının bittiği yerde yaşanırken, THY’nin CIP salonunun camlarının çatladığı ve başta Aeroflot satış ofisi olmak üzere patlama noktasına yakın diğer satış ofislerinde de hasar oluştuğu göze çarpıyor.

Patlamaların yaşandığı alanların tavanlarında da çökmeler olduğu görülürken, etrafta da küçük çaplı delikler oluştuğu göze çarpıyor.

Ayrıca havalimanının her noktasında geniş güvenlik önlemleri alınırken, çok sayıda polis terminal içinde hazır bulunuyor.

Yaşanan bu hain saldırı sonrasında Atatürk Havalimanı’nda hayat devam ediyor. 

Dış hatlar terminalinin gidiş katında yoğunluk göze çarparken, geliş katında da yolcuların sorunsuz bir şekilde içeriye alındığı gözleniyor.

Patlama yaşanan alanlara Türk bayrakları asılırken, ekiplerde yoğun bir çalışma içerisinde hain saldırının izlerini silmeye çalışıyor.

Yabancı basın ve ajanslardan da bir çok gazeteci patlama noktalarından biri olan dış hatlar terminalinin dışında durumu yakından takip ediyor.

Ege Buğra Özen/AirTürkHaber